2009-05-10 Rajd Rowerowy Radia Merkury i Magazynu "Rowertour", Poznań / Kobylnica
W dniu 10 maja 2009 r. (niedziela) Radio Merkury oraz Redakcja Magazynu "Rowertour" zapraszają na Rajd Rowerowy dla słuchacze Radia Merkury i Czytelników Magazynu „Rowertour”.

Komandor rajdu: Andrzej Kaleniewicz.

Informacje pod numerem telefonu (61) 6644942, w godz. 9.00 – 16.00.

Zapisy: od wtorku 20 kwietnia w Dziale Marketingu Radia Merkury
Wpisowe: 5 zł od osoby.

Zbiórka uczestników: Poznań – skrzyżowanie Jana Pawła II – ul. Wiankowa (?? do uzgodnienia)

Miejsce docelowe: Lotnisko Aeroklubu Poznańskiego – Kobylnica-Ligowiec

Trasa: ul. Wiankowa > Wczasowa > Jezioro Swarzędzkie (przejście pod trasą 92) > Gruszczyn > przejazd przez drogę Swarzędz-Kobylnica > Dolina Cybiny > Uzarzewo (ul. Katarzyńska) > Gruszczyn > przejazd przez drogę Swarzędz-Kobylnica > ul Mechowska > przejazd kolejowy > drogą gruntową, wzdłuż terenów lotniska do mety rajdu na lotnisku w Kobylnicy-Ligowcu.

Pobyt na Ligowcu:
godz. 13.00 – wyjazd w kierunku Ligowca, godz. 14.00 – 16.00 piknik na lotnisku.
Program pikniku: posiłek, konkursy przygotowane przez Radio Merkury i „Rowertour”, atrakcje przygotowane przez Aeroklub Poznański.

Sprawy bezpieczeństwa: asysta policji/patrol rowerowy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, opieka techniczna/zabezpieczenie rajdu – współpracownicy magazynu „Rowertour” oraz członkowie Akademickiego Klubu Turystyki Rowerowej „Cyklista”.