2018-04-19 Andrzej Wasiutyński (1927-2018), Poznań

Andrzej Wasiutyński (1927-2018)
(Fot. lata 60-te XX wieku).

Członek Aeroklubu Poznańskiego od 1946 r. Posiadał uprawnienia pilota szybowcowego II kl., pilota samolotowego I kl. oraz uprawnienia instruktora samolotowego I kl. W swoim dorobku lotniczym wylatał 6532 godz. (33365 lotów), w tym nalotu na samolotach jako instruktor 843 godz. i na szybowcach 86 godz. Jako instruktor społeczny wyszkolił kilka grup młodzieży w ramach L.P.W. w łącznym czasie 280 godz.

W Aeroklubie Poznańskim latał do 1973 r., wykonując loty na wyrzucanie skoczków, holowanie szybowców, a także w ramach usług agrolotniczych. Brał udział w pokazach lotniczych oraz dwukrotnie w Samolotowych Mistrzostwach Polski. W latach 1977 - 2012 członek Klubu Seniorów Lotnictwa AP.
W roku 2011 Walne Zgromadzenie Aeroklubu Poznańskiego nadało mu godność członka honorowego.

Zawodowo, do roku 1990, związany był z WSK-Okęcie - Zakład Usług Agrolotniczych. Posiadając uprawnienia pilota „Agro”, wykonywał loty usługowe w kraju i za granicą (Egipt, Etiopia, Sudan, ZSRR).

Całe swoje dorosłe życie poświęcił pracy w lotnictwie. Zmarł 19 kwietnia 2018 r. w Poznaniu.