2015-07-05 Baloniarze zawiozą książki dla polskich dzieci na Litwie
Może i Ty mógłbyś przekazać polską książkę dzieciom z Wileńszczyzny?
Załoga Aeroklubu Poznańskiego w składzie: Beata Choma, Monika Jagła, Alicja Kojak i Andrzej Konstańczuk po raz kolejny wyjeżdża na zawody balonowe na Litwę. Już niedługo, w dn. 2 – 5 lipca 2015 r. w miejscowości Birštonas, odbędą się Pre-Mistrzostwa Świata Kobiet (Pre-Championship of 2nd FAI Women‘s World Hot AirBalloon Championship 2016)

Ekipie będą towarzyszyli filmowcy, kręcący reportaż „Oko w oko z psają” w składzie: reżyser Szymon Stawski i operator Wojciech Bibel.
W drodze powrotnej, 5 lipca 2015r. nasza załoga zatrzyma się w miejscowości Soleczniki na Wileńszczyźnie, gdzie na zaproszenie Mera rejonu - Zdzisława Palewicza, planowany jest lot oraz spotkanie z miejscowa Polonią. Odwiedzimy także zaszczepionych już nieco pasją latania wychowanków domu dziecka w Solecznikach.

Chcielibyśmy zawieźć dzieciom polskie książki. Wiemy, że nie tylko chlebem człowiek żyje, a poza granicami nie jest łatwo pielęgnować rodzinny język i kulturę.
Jeśli ktoś z Was mógłby się przyłączyć i przekazać książkę albo pieniążki na jej zakup, bylibyśmy ogromnie wdzięczni. Zbiórka prowadzona jest przez Aeroklub Poznański do dn. 30 czerwca 2015 r.(do godz. 15-tej). Prosimy o zostawianie książek w sekretariacie u Ani.

W imieniu sekcji balonowej oraz dzieci z domu dziecka w Solecznikach ogromnie wszystkim dziękuję,