2015-03-21 Walne Zgromadzenie Aeroklubu Poznańskiego, Poznań
W dniu 21 marca 2015 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w Poznaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Aeroklubu Poznańskiego. Zgromadzenie przyjęło sprawozdania władz Aeroklubu, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdania sekcji specjalnościowych z działalności za lata 2011-2014.
Walne Zgromadzenie AP udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrało nowe władze na 4-letnią kadencję.

Zarząd 2015-2019:
Tomasz Szczot - prezes
Krzysztof Szopiński - wiceprezes
Krzysztof Konowalski - sekretarz
Piotr Szymański - skarbnik
Barbara Grześkowiak-Bocian
Radosław Górzeński
Wojciech Nowaczyk

Komisja Rewizyjna 2015-2019:
Marek Baumgart - przewodniczący
Wojciech Grzechowiak
Paweł Masełkowski
Tomasz Zdziarski

Sąd Koleżeński 2015-2019:
Stefan Smorawski - przewodniczący
Jerzy Gabryelewicz
Hieronim Kowalski
Paweł Antkowiak

2

Zebrani dokonali także wyboru delegatów Aeroklubu Poznańskiego na Kongresy Aeroklubu Polskiego. Delegatami na 2-letnią kadencję zostali: Radosław Górzeński, Piotr Haberland i Tomasz Szczot.

W trakcie obrad wręczono nagrody i wyróżnienia.
Godność członka honorowego Aeroklubu Poznańskiego Walne Zgromadzenie nadało dotychczasowemu prezesowi Aeroklubu Andrzejowi Politowiczowi.

2 Laureatami nagrody "Złote Skrzydło" za rok 2014 zostali:
Za "całokształt działalności" Kapituła nagrodziła instr. pil. balonowego Ireneusza Cieślaka zdobywcę pucharu Gordona Bennetta z roku 1983.
W kategorii "osiągnięcie sportowe roku" wyróżnienie otrzymała Katarzyna Żmudzińska, ubiegłoroczna Wicemistrzyni Świata w akrobacji szybowcowej.

Ponadto specjalne wyróżnienia Zarząd AP przyznał Krzysztofowi Borowiakowi za organizację Fiesty Balonowej będącej uhonorowaniem obchodów 55-lecia nadania Stadionowi Miejskiemu w Gnieźnie imienia płk. Franciszka Hynka.
A także organizatorom Poznańskich Zawodów Samolotowych w celności lądowania: Wojciechowi Cwojdzińskiemu, Krzysztofowi Konowalskiemu, Michałowi Millerowi, Andrzejowi Rybskiemu i Piotrowi Szymańskiemu.

2

Sprawozdania sekcji za lata 2011-2014.
Sprawozdanie Klubu Seniorów Lotnictwa - pobierz
Sprawozdanie Sekcji Mikrolotowej - pobierz (15 MB)
Sprawozdanie Sekcji Modelarskiej - pobierz
Sprawozdanie Sekcji Akrobacji - pobierz