X Ogólnopolski Zlot Gigantów 2017
rozgrywki i pokazy modeli latających
16-17-18 czerwca 2017 r. lotnisko Kąkolewo

To już dziesiąta edycja ogólnopolskiego spotkania modelarzy organizowanego przez Aeroklub Poznański i Urząd Miasta w Grodzisku Wielkopolskim. Tym razem zapraszamy na lotnisko w Kąkolewie zarządzane przez Aeroklub Poznański

Tegoroczna edycja Zlotu Gigantów objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Do uczestnictwa w pikniku zapraszani są modelarze latający zdalnie sterowanymi modelami samolotów o rozpiętości skrzydeł od 2 m w górę i posiadający napęd własny (żarowy, benzynowy, turbinowy lub silnik elektryczny).

X Ogólnopolski Zlot Gigantów 2017 – rozgrywki i pokazy modeli latających tradycyjnie już będzie zawierał elementy rywalizacji sportowej (dla osób które zadeklarują udział w rywalizacji sportowej) polegającej na:
 w dniu 17 czerwca 2017 r. - trenowania celności lądowania
 w dniu 18 czerwca 2017 r. – rywalizacji sportowej na celność lądowania – dla zwycięzców przewidziane puchary i nagrody rzeczowe

W zawodach tych może wziąć udział każdy uczestnik z dowolnym modelem samolotu spełniającym warunki uczestnictwa w Zlocie Gigantów.

Do pobrania regulamin sportowy rozgrywek.

W czasie trwania X Ogólnopolskiego Zlotu Gigantów 2017
odbędą się pokazy lotów model samolotów z silnikami odrzutowymi

Pracownia modelarska dla najmłodszych

W czasie trwania Zlotu Gigantów w jednym z namiotów będzie zorganizowana pracownia modelarska dla najmłodszych widzów. W czasie kilkunastu minut będzie można samodzielnie zbudować latający mikro samolocik i pod okiem instruktora wykonać pierwsze samodzielne loty modelarskie.

Atrakcje dla dzieci

W czasie trwania pikniku, dzieci będą mogły miło spędzić czas także w Jackolandzie

Spotkanie integracyjne

W sobotę o godz. 19.00 – 23.00 planowane jest spotkanie integracyjne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie tego zamiaru na formularzu rejestracyjnym.

Przechowanie modeli w polowych hangarach

Będzie możliwość przechowania modeli w trzech polowych hangarach - namiotach wojskowych. Namioty te będą dozorowane w godzinach od 18.00 do 9.00 przez firmę ochraniarską Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w biurze organizatora w czasie rejestracji.

Sklepy modelarskie, pracownie modelarskie

Zapraszamy właścicieli sklepów modelarskich do organizacji stoisk na terenie naszego pikniku. Wszelkie informacje: Jacek Nowak - mail: jacek1607@wp.pl

X Ogólnopolski Zlot Gigantów 2017 jest organizowany pod patronatem medialnym TVP3 oraz czasopisma Modelarz. Redakcja Czasopisma Modelarz ufunduje także puchar dla uczestnika latającego "najciekawszym modelem".

TVP3 Poznań
Modelarz

X Ogólnopolski Zlot Gigantów 2017 uświetni swoją obecnością i pokazami lotniczymi Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Plan Zlotu

Plan sytuacyjny 1

Plan sytuacyjny 2

16 czerwca 207 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

10:00-12:00 – organizacja miasteczka namiotowego, wygrodzenie stref, parkingów itp

12:00 –14.00 - rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów,

Odprawa pilotów RC, omówienie zasad lotów i warunków bezpieczeństwa itp.

12:00-18:00 - treningowe loty modeli

17 czerwca 207 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

9:00-10:00 - rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów itp.

10:00-10:15 - otwarcie pierwszego dnia X Zlotu Gigantów 2017

10:15-13:00 - loty modeli

13:00-14:00 - oficjalny trening „na celność lądowania”

15:00-15:20 - POKAZ GRUPY AKROBACYJNEJ ŻELAZNY

15:30-19:00 - loty modeli

19:00-23.00 - spotkanie integracyjne

UWAGA: o każdej pełnej godzinie przewidywany jest 15 min pokaz lotów modeli samolotów odrzutowych

18 czerwca 207 lotnisko Kąkolewo

godz. wydarzenie

9:00-10:00 - rejestracja uczestników ciąg dalszy; wydawanie identyfikatorów, rejestracja kanałów itp.

10:00-10:15 - otwarcie drugiego dnia X Zlotu Gigantów 2017

10:15-13:00 - loty modeli

13:00-14:00 - zawody „na celność lądowania”

14:00-15:00 - loty modeli

15:00- 15:15 - ogłoszenie zwycięzcy zawodów i rozdanie nagród

16.00 - zakończenie X Zlotu Gigantów 2017

Lotnisko Kąkolewo

Zobacz szczegóły na https://goo.gl/maps/yXXS4tSMaqL2

Zakwaterowanie

w ramach indywidualnych rezerwacji proponujemy:

Uwagi

Od godziny 11:00 codziennie na lotnisku dostępny będzie bufet z napojami oraz możliwością skorzystania z posiłków.
Na terenie pikniku będzie dostępny WC TOI-TOI i kabiny prysznicowe z wodą, energia elektryczna (z agregatu prądotwórczego).

Zgłoszenia

Zgłoszenia uczestnictwa proszę dokonywać dokonując wpisów do formularza rejestracyjnego.

Zobacz listę zgłoszonych.

Uczestnicy Zlotu Gigantów 2017 wnoszą opłatę organizacyjną (na lotnisku w Kąkolewie w czasie wydawania identyfikatora) w wysokości 50 zł (opłata uprawnia także do udziału w spotkaniu integracyjnym) od pilota RC - uczestniczącego w lotach lub osoby biorącej udział w pokazie stacjonarnym oraz 30 zł od osoby towarzyszącej biorącej udział w sobotnim spotkaniu integracyjnym.

Pobierz regulamin ogólny Zlotu Gigantów 2017.

Wszelkie uwagi organizacyjne:
Jacek Nowak
Przewodniczący Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego

Zobacz zdjęcia z pikniku Zlot Gigantów 2008 i 2009, 2010, 2012 i 2013.